Isparta Halısı

Bizimle İletişime Geçin →

Isparta halılarında dokuma sıklığı fazla değildir.Fakat Isparta halıları ince desen ayrıntalırına sahip halılardır. Dokuma sıklığı az olması nedeniyle desenlerdeki çiçekler daha kava detayları içermektedir.Bu şekilde olan eksikler sayesinde ısparta halıları diğer halılara göre giyat bakımında daha ucuzdurlar.

Isparta halılarında renkler genellikle canlıdır. Halılarda Kırmızı, Yeşil, Mavi gibi renk tonları bu halılarda bol miktarda kullanılmaktadır. Desenler oldukça detaylıdır halılarda boş yer bulmak zordur.Isparta halısınıın atkısı ve yetkisi pamuk düğümleri yün olan bir halıdır. Köşegöbek desenleri vardır İran düğümü ile dokunur. Genellikle motif olarak ısparta gül’ü kullanılmıştır.

Sizde bir ısparta halıya sahipseniz ve bu ısparta halınızı en doğru şekilde değerlendirmeyi düşünüyorsanız Kılıçoğlu Halıcılıktan fiyat almayı unutmayınız. Sizi en mutlu edicek teklifi size sunacağımızı ve halınıza değer kaybettirmeyeceğimizi biliyor kendimize güveniyoruz.

Özellikleri

  • Halılarda Boş alan bulunmaz
  • Dokuma sıklığı daha azdır.
  • Kırmızı,yeşil,mavi ren tonları

Halı Modelleri

Hereke Haliları
Hereke halılar günümüzde dünyanın en değerli ve nadide halısı olarak görülmektedir. Hereke Halılarının üretimi 1943 yılında
Bünyan Halisi
Kayseri bünyan halısı ince zarif desenleri, kaliteli ipliği ve birbirine uyum sağlayan motifleri ile Dünya’ya nam salmıştır.
İran Halisi
İran halılarda’da bizim halılarımızda olduğu gibi saray tipi tebriz halıları gibi çiçekli pamuk üzerine yün dokuma yapılmıstır.
İpek Halilar
İpek halılar aseletin zengilinliğin simgesi olarak görülmektedir. 1950’li yılarda Kayseri ve yöresinde halıcılık ipek ile tanışmaya başlamıştır