İpek Halilar

Bizimle İletişime Geçin →

İpek halılar aseletin zengilinliğin simgesi olarak görülmektedir. 1950’li yılarda Kayseri ve yöresinde halıcılık ipek ile tanışmaya başlamıştır.Dünya’nın en kaliteli ipeği Bursa ve yöresinde üretilmektedir.Geçmişten bu zamana kadar ipek tüm ülkerin vazgeçilmez dokuma hammaddesi olmuş ve insanlar buna ulabilmek için Çin’den Avrupaya çok uzun yollar katetmişlerdir.

İpek ; ipek böceğinin kendi etrafında yaptığı koza ile başlar. Sonrasında işlenerek ip haline getirilir ve halı olarak dokunmaya başlar. İpek halının metrekaresi 4 ile 6 ayda dokunduğunu düşünürsek ipek halıların kıymetini daha iyi anlayabiliriz.

İpek halılar çok ince ve çok sık dokunmuş halılardır. Genelde anadolu desenleri kullanılmaktadır.Çok sık ve ince dokunur. İpek halılar dünyaca ünlüdür. Herbir deseninin farklı bir anlamı bulunmaktadır.Motifleri özel olarak seçilmiş klasik anadolu motifleridir. Atkı ve çözgüsü saf ipektir.Doğal organik hammadeler kullanılır. Doğal hammadeler kullanıldıgından halı parlak ve canlı durmaktadır.İpek halı temizliğinde çok dikkatli olunmalıdır.

Sizinde ipek halınız varsa ve bu ipek halınızı satarak değerlendirmeyi düşünüyorsanız eğer Kılıçoğlu halıcılıktan fiyat almadan karar vermemenizi tavsiye etmekteyiz. İpek halı satmak isteyen kullanıcılara en iyi fiyat garantisini vermekteyiz.

Özellikleri

  • Metrekaresi 4 ile 6 ayda dokunur.
  • Anadolu motifleri işlenmiştir
  • Atkı ve Çözgüleri saf ipektir.
  • Halılar canlı ve parlak gözükmektedir.

Halı Modelleri

Uşak Haliları
Uşak halıların başlangıcı Anadoluya göç eden Yörükler ile başlar.Kaçar, Karakeçili ve Kınıklı gibi Türk boylarından gelenler sayesinde halıcılık
Bünyan Halisi
Kayseri bünyan halısı ince zarif desenleri, kaliteli ipliği ve birbirine uyum sağlayan motifleri ile Dünya’ya nam salmıştır.
İran Halisi
Sİran halılarda’da bizim halılarımızda olduğu gibi saray tipi tebriz halıları gibi çiçekli pamuk üzerine yün dokuma yapılmıstır.
İpek Halilar
İpek halılar aseletin zengilinliğin simgesi olarak görülmektedir. 1950’li yılarda Kayseri ve yöresinde halıcılık ipek ile tanışmaya başlamıştır