Antika Halılar

Bizimle İletişime Geçin →

Eski olan halıların hepsini antika olarak algılanıp antika gibi değerlendirmek yanlış olur.Bir halının antika olması için yaşı dışında bir çok özelliğede sahip olması gerekir.Antika halıların değerinde rol oynayan etkenler Yaşı, Yöresi, Deseni, Rengi, Nadirliği, Ölçüsü ce Halının durumudur.

Yukarda belirtilen özellikler sayesinde bir halıya antika diyebilmekteyiz.Bunun haricinde bulunan halılar antika olarak değer görmemektedirler.

Eski ve antika halılar eşi bulunmayan tekrar üretilmesi mümkün olmayan hergün alınıp satılamayan dolayısıyla belli bir fiyatı olmayan değerlerdir.Bu tip halıların değerleri diğer antika eşyalarında olduğu gibi görecelidir.Değer takdirinde bilgi görgü ve tecrübelerin büyük rolü vardır. Bir kişi evinde senelerce kullandığı görmekten bıktığı bir halı o kişi için fazla değer taşımazken bu konuda bilgi sahibi halıya meraklı kimseler tarafından yüksek değer ifede edebilir.

Sizde eğer antika bir halıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve bu halınızı değer kaybettirmeden satmayı düşünüyorsanız Kılıçoğlu Halıcılıktan fiyat almayı unutmayınız.Kendimize güveniyoruz size en iyi diyatı vereceğimizi biliyoruz.

Halı Modelleri

Hereke Haliları
Hereke halılar günümüzde dünyanın en değerli ve nadide halısı olarak görülmektedir. Hereke Halılarının üretimi 1943 yılında
Bünyan Halisi
Kayseri bünyan halısı ince zarif desenleri, kaliteli ipliği ve birbirine uyum sağlayan motifleri ile Dünya’ya nam salmıştır.
İran Halisi
İran halılarda’da bizim halılarımızda olduğu gibi saray tipi tebriz halıları gibi çiçekli pamuk üzerine yün dokuma yapılmıstır.
İpek Halilar
İpek halılar aseletin zengilinliğin simgesi olarak görülmektedir. 1950’li yılarda Kayseri ve yöresinde halıcılık ipek ile tanışmaya başlamıştır