Afgan Halısı

Bizimle İletişime Geçin →

Afgan halısı denilince akla Pakistanda yaşamını sürdüren Afganlar tarafından dokunan halılar gelmektedir. Afgan halıları saray tarzında olmayıp göçmen halısı tarzında genellikle yün yüne bazende ipek saçaklı dokunan halılardır.Halılara bordo gibi koyu renkler hakimdir.Geometrik desenler barındırır Afgan halıları.

Afgan halıları ucuz emek dolayısıyla ucuz fiyatla öne çıkmışlardır. Halı konseptinde de değişen moda kavramı ile birlikte afgan halılarına doğru bir eğilim olmustur. Moda ile birlikte ucuz ce göçmen tarzında bu halılara yoğun ilgi gösterilmesine rağmen son zamanlarda ilgisini yitirmeye başlamıştır.

Sizde bir afgan halısına sahipseniz ve bu halınızı en doğru şekilde değerlendirmeyi düşünürseniz Kılıçoğlu Halıcılıktan fiyat almayı unutmayınız. En doğru fiyatı halınıza değer kaybettirmeden sizlere sunmaktayız.

Halı Modelleri

Hereke Haliları
Hereke halılar günümüzde dünyanın en değerli ve nadide halısı olarak görülmektedir. Hereke Halılarının üretimi 1943 yılında
Bünyan Halisi
Kayseri bünyan halısı ince zarif desenleri, kaliteli ipliği ve birbirine uyum sağlayan motifleri ile Dünya’ya nam salmıştır.
İran Halisi
İran halılarda’da bizim halılarımızda olduğu gibi saray tipi tebriz halıları gibi çiçekli pamuk üzerine yün dokuma yapılmıstır.
İpek Halilar
İpek halılar aseletin zengilinliğin simgesi olarak görülmektedir. 1950’li yılarda Kayseri ve yöresinde halıcılık ipek ile tanışmaya başlamıştır